Dziękujemy. Skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24 godzin i potwierdzimy termin wizyty.
Dziękujemy! Formularz został przesłany pomyślnie.FAQ


Czy dodatek pielęgnacyjny przysługuje osobie przebywającej w ZOL?

Osobie uprawnionej do emerytury lub renty przebywającej w zakładzie opiekuńczo-leczniczym lub w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym dodatek pielęgnacyjny nie przysługuje, chyba że przebywa poza tą placówką przez okres dłuższy niż 2 tygodnie w miesiącu.

Ustawa z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Czy można mieć w pokoju własne meble, TV itp. ?

Dbając o dobre samopoczucie Pensjonariusza dopuszczamy taką możliwośćm, zwłaszcza w przypadku długotrwałych pobytów. Dla zachowania bezpieczeństwa każdorazowo konieczne jednak są indywidualne uzgodnienia z Dyrektorem Ośrodka.

Czy opieka w Ośrodku jest całodobowa ?

W Ośrodkach zapewniona jest całodobowa opieka pielęgniarska. Nasi Pensjonariusze pozostają także pod opieką lekarzy specjalistów, dostępnych codziennie w dni powszednie. Podczas nieobecności lekarzy w Ośrodku personel pielęgniarski ma możliwość uzyskania konsultacji telefonicznych.

Czy Ośrodki odwiedzają księża ?

Każdy Ośrodek współpracuje z lokalną parafią dzięki czemu dostępne są posługi kapłańskie. W Ośrodku Konstancja jest wyświęcona kaplica z Tabernaculum.

Jak często Pacjenci są kąpani ?

Wszyscy Pacjenci objęci są codziennymi zabiegami pielęgnacyjno - higienicznymi. Częstotliwość kąpieli całościowych w przypadku Pacjentów wymagających pełnej pomocy jest dobierana indywidualnie wg potrzeb lecz odbywa nie rzadziej niż 1-2 razy w tygodniu.

Jak długi jest czas oczekiwania na miejsce w Ośrodku ?

W MEDI-system stworzyliśmy mechanizm szybkiego przyjmowania Pacjentów. Umożliwia on ulokowanie chorego w jednym z naszych doskonale wyposażonych ośrodków w przeciągu 24 godzin (od chwili zgłoszenia). Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Przyjęcia w 24H.

Jak długo można przebywać w oddziale rehabilitacyjnym ?

Czas pobytu komercyjnego nie jest limitowany. Limity dotyczą wyłącznie pobytu finansowanego przez NFZ. Czas leczenia uzależniony jest min. od: jednostki chorobowej, stanu ogólnego pacjenta oraz od postępu procesu rehabilitacji i wynosi max. do 6 tygodni. Po upływie okresu finansowanego przez NFZ oferujemy dalszy pobyt na zasadach komercyjnych.

Jak można dokonywać należnych opłat ?

Opłat można dokonywać przelewem lub wyjątkowo gotówką. W Ośrodku "Mazowia" można także płacić kartami kredytowymi.

Jakie usługi dodatkowe są dostępne ?

Podczas pobytu w Ośrodku można skorzystać z szeregu usług dodatkowych takich jak: usługi kosmetyczne, fryzjerskie, opieka indywidualna, indywidualne programy rehabilitacyjne, wycieczki fakultatywne, pokój jednoosobowy i inne.

Kiedy można odwiedzać Pacjentów ?

Ośrodki otwarte są jest dla odwiedzających codziennie w godz. od 9:00 do 21:00. Odwiedziny odbywają się bez ograniczeń, za zgodą Pacjenta. Nie ma konieczności wcześniejszego informowania personelu Ośrodka o planowanych odwiedzinach. Każda osoba odwiedzająca wpisuje swoją obecność w Księdze Gości Ośrodka.

Kto może skierować Pacjenta do Ośrodka ?

W przypadku pobytu w pełni odpłatnego nie jest potrzebne żadne skierowanie. Pobyt finansowany lub współfinansowany przez NFZ wymaga skierowania wydanego przez lekarza często wraz z odpowiednimi załącznikami w zależności od stanu pacjenta. Szczegółowe informacje patrz dział: zasady przyjęć.

Lista rzeczy, które Pacjent powinien posiadać z chwilą przyjęcia do Ośrodka ?

Przybory toaletowe: gąbki kąpielowe  2 szt. mydło w płynie szampon szczoteczka + pasta do zębów + kubek grzebień / szczotka do włosów krem / balsam do ciała nawilżający skórę dezodorant / woda toaletowa ręczniki  4 szt. przybory do golenia (dotyczy mężczyzn): maszynki jednorazowe + krem / pianka do golenia

Ubrania: (ubrania proszę dostosować do stanu pacjenta i pory roku) PROSZĘ NIE PRZYWOZIĆ ZBYT DUŻEJ LICZBY UBRAŃ skarpetki zwykłe białe skarpetki  2 pary  w czasie rehabilitacji rajstopy / kalesony (w miesiącach zimowych) ubranie sportowe (np. dres) bielizna osobista pidżamy / koszule nocne inne ubrania (np.: bluzki, koszule, spodnie) Uwaga: ubrania powinny być bawełniane lekkie obuwie sznurowane lub na rzepy (sportowe) Uwaga: ze względów bezpieczeństwa nie należy używać kapci

Inne: kubek do picia Karta wypisowa z leczenia szpitalnego (w przypadku kiedy pacjent przyjeżdża ze szpitala) lub informacja od lekarza prowadzącego z przychodni o aktualnie prowadzonym leczeniu (w przypadku kiedy pacjent przyjeżdża z domu lub innego Ośrodka) Inne dokumenty medyczne Dokument tożsamości Aktualny dowód ubezpieczenia zdrowotnego

Na jaki okres przyznawana jest refundacja pobytu w ZOL przez NFZ ?

NFZ przyznaje refundację, na podstawie kryteriów medycznych. Decydujący jest stan zdrowia pacjenta. Dla pobytu w ZOL podstawą jest dokonywana regularnie ocena stanu samodzielności Pacjenta.

Szczególne uprawnienia do korzystania ze świadczeń (NFZ)

Uprzejmie informujemy, że spółka MEDI-system respektuje uprawnienia wynikające z art. 47c ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2008 r. Nr 164 poz. 1027, z późn. zm.), zgodnie z którym inwalidzi wojenni, wojskowi i kombatanci mają prawo do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej oraz usług farmaceutycznych bez kolejki.

Więcej informacji na temat szczególnych uprawnień znajdą Państwo na stronie mazowieckiego oddziału NFZ.


Odwiedź nasz kanał

Przychodnie MEDI-SYSTEM


* Pola wymagane
* Pola wymagane* Pola wymagane